KDS Kontrol ve Denetim Sistemi

KDS Kontrol ve Denetim Sistemi İşletmelerin bina, tesis, makine, ekipman ve işletme temizlik mahalleri gibi noktalar için yapılması gereken günlük, haftalık veya aylık kontrolleri mobil cihazlar üzerinden (cep telefonu ve tablet) gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. İşletmelerin geleceği için son derece önemli olan bu tip zorunlu kontrol ve denetimler, geliştirdiğimiz sistem sayesinde her sektörden her firmanın ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Birçok işletme teknik mahal ve benzeri şirket içi diğer kontrol ve denetimlerini, kağıt formlar üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu tip kontrol ve denetimler, yanıtların anlık olarak aktarılamaması, formların işletmeye hiç ulaşmaması ya da geçmiş kayıtlara ulaşmakta sorun yaşanması gibi durumlar nedeniyle işletmelerin hizmet kalitesi düştüğü için ciddi kayıplara sebep olmaktadır. VK olarak geliştirdiğimiz sistem akıllı cep telefonları üzerinden bu kontrollerin zamanında, etkin, verimli ve sağlıklı yapılmasını sağlamaktadır.

KDS Kontrol ve Denetim Sistemi Genel Özellikler

NFC etiketler Sistemimizde NFC türü etiket kullanmamızın temel amacı, bu etiketin özelliği gereği kontrol ve denetim için kullanıcının etiketin yapıştırıldığı alana gitmek zorunda olmasıdır.
Kontrol saat aralığı tanımlama Günük yapılan kontrollerde kullanıcılar tanımlanan saat aralığı içerisinde kontrolleri gerçekleştirebilirler. Örnek olarak günlük olarak 09:00 – 21:00 saat aralığı tanımlanması durumunda kullanıcı yapması gereken kontrolleri sadece tanımlanan saat aralığı içerisinde gerçekleştirebilir.
Kullanıcıya göre soru tanımlama Sisteme tanımlı kullanıcılar sadece alanlarıyla ilgili soruları cevaplayabilir. Örnek olarak elektrik ile ilgili alanları kontrol eden kullanıcıya elektrik soruları, mekanik alanları kontrol eden kullanıcıya mekanik soruları gibi. .
Kullanıcı yetkilendirme Kullanıcılar üç grupta yetkilendirilir. Kontrol, raporlama ve yönetici.  
Kontrol Sadece Android uygulama üzerinden kontrolleri gerçekleştirebilir. Web arayüzü ve raporlar menüsüne giriş sağlayamaz
Raporlama Kontrol yetkilendirmesine ek olarak sadece raporları görüntüleyebilir.
Yönetici Kontrol, raporlama ve düzenleme yetkisine sahiptir.
Konum bilgisi Kullanıcıların kontrolleri gerçekleştirildiği alanlar Google maps üzerinden görüntülenebilir.
Bilgilendirme Kontrol sırasında kullanıcının sorulara verdiği olumsuz yanıtlar ve kontrol saati içerisinnde gerçekleştirilmeyen alanların bilgisi sisteme kayıtlı e-posta adreslerine uygulama yüklü yönetici yetkisine sahip cep telefonlarına bildirim olarak iletilir. Sorulara verilen olumsuz cevap bilgilendirmesi
Vardiya sonu bildirimi Tanımlanan kontrol saati içerisinde kontrol edilmeyen bölgelerin bilgisi gönderilir.
Olumsuz yanıt bildirimi Kontrol sırasında sorulara verilen olumsuz yanıtlar gönderilir.
Soru tanımlama Birçok soru tipi kullanılabilir. EVET/HAYIR cevabı içeren sorular ya da sayısal (yüzde, bar, voltaj veya çalışma saati gibi) olarak cevaplanması gereken sorular tanımlanabilir. Sayısal olarak tanımlanan sorular için olması gereken aralık değerleri tanımlanabilir. 4-5 bar, %80-%100 veya 12-14v gibi.
Raporlama Sisteme kayıtlı tüm verileri içeren detaylı raporlar oluşturabilir ve kullanıcı hareketleri gözlemlenebilir.
IOS ve Android Mobil uygulama üzerinde temel bilgiler görüntülenir. İçerisinde bulunan kontrol saat aralığına ait veriler görüntülenebilir.
Kontrol edilmeyen bölgeler
Kontrol edilmeyen bölge sayısı
Kontrol edilen bölge sayısı
Kontrolü eksik yapılan bölgeler (Kontrol bölgesine ait soruların tamamının kontrol edilmediği durum)
Kontrolü gerçekleştiren kullanıcı bilgi ve yanıtladıkları soru sayıları.
Olumsuz yanıtlanan soru cevapları (fotoğraf dahil)
Web arayüzü (İnternet tarayıcısı üzerinden erişim sağlanır.)
Yanıtlanmayan sorular
Yanıtlanan sorular
Olumsuz yanıtlanan sorular
Soruları yanıtlayan kullanıcı bilgisi
Tarih aralığı seçeneği ile haftalık, aylık ve yıllık detaylı kontrol raporları
Dil desteği (Uygulama için sınırsız dil eklenebilir.)
Erişim Kolaylığı (Bulut sunucu sistemi sayesinden dilediğiniz yerden verilerinize ulaşabilirsiniz.)